Kiedyś zacznę biegać, kiedyś pojadę do…, kiedyś wywołam zdjęcia z wakacji. Kiedyś, bo teraz… Znasz to? Bo ja aż za dobrze.

Mam na imię Karolina i przekonałam się, że nie ma lepszej pory niż teraz. Z tą myślą otworzyłam Słoiczek i spółka w 2019 roku. Wcześniej byłam zbyt zajęta pracą w sprzedaży, by zauważyć, że „kiedyś” wymyka się z rąk i cały czas oddala za horyzont.

Co zatem robię teraz? Tworzę w mojej pracowni pozytywnie zakręcone słoiczki, które potrafią powiedzieć „dziękuję” na wiele słodkich sposobów. O moją uwagę konkurują z nimi ręcznie robione albumy, wiecznie głodne zdjęć z podróży, pamiątek, urywków codzienności.

Jako CEO Słoiczek i Spółka powinnam powiedzieć, że tworzę słoiczki z podziękowaniami dla gości oraz ręcznie robione albumy na zdjęcia. Takie produkty opuszczają moją pracownię.

Ale w rękach moich klientów stają się czymś więcej: sposobem na wyrażenie wdzięczności, przestrzenią na uchwycenie wspomnień prezentem, który zachwyci przyjaciółkę i wzruszy teściową.

W tym wszystkim najbardziej kręci mnie to, że każdy słoiczek czy album wyrusza ode mnie w nieznane. Niektóre słoiczki po szaleństwach na weselu w stylu boho trafią w kieszeniach marynarek do nowych domów, gdzie wypełnione zostaną spinaczami biurowymi, rodzynkami, a może czymś innym.

Albumy – te to dopiero mają możliwości! Część z nich przyjmie z szeroko otwartymi stronami zdjęcia z wypraw dalekich i bliskich, fragmenty map, lekko sfatygowane bilety. Inne staną się przepiśnikami, a jeszcze inne strzec będą zapisków z codzienności. Cieszę się, że jest coraz więcej osób, które szukają czegoś wyjątkowego i doceniają produkty tworzone w małych pracowniach, takich jak moja.

Kiedy wpadnę na jakiś pomysł, pochłania mnie on w 100%. Tak założyłam firmę i tak powstają moje produkty.

Słoiczki

Na początku każdy słoiczek jest przezroczysty, pusty i podobny do tysiąca innych słoiczków. Wypełniam jego pustkę słodkimi drażami lub miodem, czasem dorzucam rulonik z cytatem, który chwyta za serce. Dla każdego słoiczka wymyślam strój ze specjalnego papieru do scrapbookingu. Stroję go w koronki, całość dopełnia lniany sznurek z bilecikiem z ekologicznego papieru. Wytworny, rustykalny albo cały na biało prezentuje się świetnie – i z przodu, i z góry. A pod spodem przemyca wiadomość zaszyfrowaną kodem QR. W tej postaci wyrusza na przyjęcie.

Albumy

Pracuję na papierowych bazach albumowych na spirali – to ta część albumu, która nie jest efektem pracy moich rąk. Bo cała reszta, owszem. Wymyślam tytuły okładek i ozdabiam je za pomocą stempli. Uwiecznię w ten sam sposób Twój pomysł na nazwę albumu, cytat czy dedykację. Ciągle szukam inspiracji i przesuwam granice pojęcia „album”. Do każdej przesyłki dołączam parę słów od siebie, wystukanych na maszynie do pisania. Album opakowuję w papier, obwiązuję sznurkiem i tak wyprawiam go w drogę. Może następny wyruszy do Ciebie?

©  2022 Słoiczek i Spółka

Skontaktuj się!

Zadaj mi pytanie, a odpisze jak tylko będę mogła!

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?